Skip to content

Warsztaty fotografii cyfrowej

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”6052″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

KURS DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH FOTOAMATORÓW

Warsztaty fotografii cyfrowej to zajęcia dla początkujących i średnio zaawansowanych fotoamatorów, którzy chcą się nauczyć robić zdjęcia za pomocą aparatów cyfrowych.

Warsztaty przeznaczone są dla osób, które:

– kupiły aparat cyfrowy i chcą się nauczyć robić nim dobre zdjęcia;
– chcą zdobyć praktyczne umiejętności fotografowania;
– pragną usystematyzować zdobytą w Internecie wiedzę;
– „przechodzą” z aparatu analogowego na cyfrowy;
– chcą rozwijać swój warsztat cyfrowy.

Dzięki tym warsztatom przestaniecie robić zdjęcia, na zasadzie przypadku, czy metodzie prób i błędów, będziecie w stanie dokładnie przewidzieć, jak Wasze zdjęcie będzie wyglądało po naciśnięciu spustu migawki!

Zakres tematyczny warsztatów obejmuje:

Praca z aparatem – jak używać aparatu cyfrowego, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Formaty zapisu zdjęć, tryby tematyczne i manualne, ustawianie parametrów aparatu, ekspozycja, balans bieli, głębia ostrości, praca z lampą błyskową, budowa aparatu.

Nauka kreowania obrazu – podstawowe aspekty fotografii, potrzebne do wykonywania dobrych zdjęć. Kompozycja, światło, barwa, głębia obrazu, perspektywa, ruch. Podstawowe właściwości zdjęć: portretowych, pejzażowych, architektury, makro i panoramicznych. Wykorzystanie filtrów.

Cyfrowa ciemnia – jak wykorzystać do poprawy zdjęć komputer i bezpiecznie archiwizować dane. Podstawowa obróbka zdjęć, poprawa jakości ujęć, usuwanie niedoskonałości oraz błędów, sposoby kreacji obrazu, filtry, archiwizacja i katalogowanie, przygotowanie zdjęć do druku, prezentacja fotografii, wykonanie portfolio, drukowanie fotografii.

Wymagania sprzętowe:
– Cyfrowy aparat fotograficzny. Nie ważne jakiej marki aparatem fotografujesz! Warsztaty są przeznaczone dla użytkowników wszystkich systemów (Nikon, Canon, Sony, Olympus, Pentax i innych), Może to być lustrzanka z jasnym obiektywem, aparat bezusterkowy lub zaawansowany aparat typu Compact.
– Mile widziany komputer z zainstalowaną wersją testową Adobe Lightroom 5.

Szczegółowy program warsztatów dostępny jest na życzenie i ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania fotografujących osób.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Hey, this photo is © Jacek Kadaj