DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH PODRÓŻNIKÓW

Każdy z nas podróżuje, każdy z nas fotografuje podczas podróży. Fotografowanie w podróży jest czasami trudniejsze niż fotografowanie “na miejscu”. Nowe miejsca niosą nowe wyzwania. Jesteśmy w obcym kraju, często nie znamy panujących tam zasad, musimy borykać się z różnymi trudnościami i przeszkodami. Nie powinno to jednak wpływać na jakość naszych zdjęć. Ten kurs powie Wam co może Was spotkać czy zaskoczyć i jak temu zapobiec. Co możemy robić a czego bezwzględnie należy unikać.
Warsztaty poświęcone temu, co odróżnia fotografię z podróży od zwykłych zdjęć z wakacji. Warsztaty przeznaczone są do wszystkich fotografów oraz miłośników fotografii, chcących kształcić swój fotograficzny język, niezależnie od stopnia zaawansowania. Wymagana podstawowa znajomość sprzętu fotograficznego.

Zakres tematyczny warsztatów obejmuje:

– Co trzeba zrobić przed wyjazdem i na co zwrócić uwagę.
– Jak się przygotowywać na trudne warunki, w których być może przyjdzie Wam pracować
– Co należy ze sobą zabrać i jak to zapakować. Co powinno być dla Was ważne podczas fotografowania
– Jak robić zdjęcia w miejscu do którego zapewne nieprędko wrócimy i jak to zaplanować wcześniej

Podczas warsztatów nauczysz się nie tylko, jak zrobić fotografię w podróży. Powiem, jakie trudności związane są z fotografowaniem odległych kultur – jak się zachować, jak zyskać zaufanie fotografowanych osób. Fotografia którą uprawiamy w podróży, jest bardzo specyficzna, łączy w sobie niemal każdy rodzaj tej dziedziny sztuki. Piękna fotografia podróżnicza wymaga od fotografujących znajomości tajników zarówno fotografii portretowej, krajobrazowej, jak i przyrodniczej. Na warsztatach zostaną też poruszone kwestie zupełnie praktyczne i pozornie przyziemne, ale często mające kluczowe znaczenie, gdy chcemy robić dobre zdjęcia podróżnicze: jaki sprzęt zabrać na wyprawę, jak go zabezpieczyć i jak zorganizować podróż od strony logistycznej.

Wymagania sprzętowe:
– Cyfrowy aparat fotograficzny. Nie ważne jakiej marki aparatem fotografujesz! Warsztaty są przeznaczone dla użytkowników wszystkich systemów (Nikon, Canon, Sony, Olympus, Pentax i innych), Może to być lustrzanka z jasnym obiektywem, aparat bezusterkowy lub zaawansowany aparat typu Compact.
– Mile widziany komputer z zainstalowaną wersją testową Adobe Lightroom 5.

Szczegółowy program warsztatów dostępny jest na życzenie i ustalany indywidualnie w zależności od potrzeb i stopnia zaawansowania fotografujących osób.

[vc_row][vc_column width="1/4"][vc_single_image image="6054" img_size="medium" alignment="center" onclick="custom_link" title="Warsztaty fotografii cyfrowej" link=" http://kadaj.art.pl/warsztaty-fotografii-cyfrowej"][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_single_image image="5032" img_size="medium" alignment="center" onclick="custom_link" title="Warsztaty fot. podróżniczej" link="http://kadaj.art.pl/warsztaty-fotografii-podrozniczej"][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_single_image image="5033" img_size="medium" alignment="center" onclick="custom_link" title="Warsztaty fot/vid dla firm" link="http://kadaj.art.pl/warsztaty-fotograficzne-dla-firm"][/vc_column][vc_column width="1/4"][vc_single_image image="6045" img_size="medium" alignment="center" onclick="custom_link" title="Cyfrowa ciemnia w praktyce" link="http://kadaj.art.pl/cyfrowa-ciemnia-praktyce"][/vc_column][/vc_row]

Kontakt ze mną

jacek [at] kadaj.art.pl

+48602556555