Skip to content

Przyszłość fotografii wg firmy Nikon

Firma Future Laboratory na zlecenie firmy Nikon przygotowała raport analizujący sposoby rejestrowania, udostępniania i wykorzystywania obrazów, które będą stosowane przez użytkowników w nadchodzących dziesięcioleciach.
Raport został opracowany w oparciu o rozmowy z wieloma ekspertami – wykładowcami, naukowcami, autorami opracowań i analitykami, a także z najważniejszymi pracownikami w działach strategii globalnych oraz rozwoju firmy Nikon.

Najważniejsze trendy przyszłości:

– Aparaty kontekstowe
Rozwiązania technologiczne nowej generacji pozwolą w przyszłości na odczytanie przez aparat atmosfery panującej w chwili wykonania zdjęcia – oświetlenia, dźwięków, temperatury itd. – oraz zestawienie jej z wewnętrznymi przeżyciami fotografa.

– Fotografowanie angażujące wszystkie zmysły:
Fotografowanie będzie ewoluować poza warstwę wizualną i zacznie w pełni angażować wiele zmysłów jednocześnie.

– Rejestrowanie na bieżąco
Wkrótce nadejdzie nowa era autoekspresji, w której ludzie – za pomocą obrazów – będą jeszcze częściej upubliczniać swoje prywatne chwile.

– Kojąca moc obrazu
W kolejnym dziesięcioleciu pojawi się zapotrzebowanie na rozwiązania stymulujące wizualnie, pozwalające się odprężyć i zapewniające poczucie bezpieczeństwa. Interakcja z obrazami pozwoli na zrelaksowanie się i uzupełnienie energii potrzebnej do sprostania wyzwaniom codzienności.

nikon_future2

Raport dostępny jest pod odnośnikiem:
http://issuu.com/nikonpolska/docs/nik100_future_of_imaging_pl_32dfc1605effc7/0

Fot: materiały prasowe firmy Nikon

Hey, this photo is © Jacek Kadaj