Skip to content

20 światów czyli rozmowy o twórczej pasii

W dniu 26 maja 2014 w Klubie Księgarza w Warszawie odbyła się premiera książki Klaudii Iwanickiej pt. „20 światów czyli rozmowy o twórczej pasji” do której miałem zaszczyt i przyjemność robić zdjęcia rozmówców wśród których zleźli się między innymi: Ewa Błaszczyk, Małgorzata Braunek, Ewa Dałkowska, Stasys Eidrigevičius, Olgierd Łukaszewicz, Wojciech Pszoniak, Jerzy Radziwiłowicz, Andrzej Seweryn, Jerzy Stuhr, Beata Tyszkiewicz, Józef Wilkoń.

„Aktorzy, pisarze, malarze, naukowcy – 20 niezwykłych portretów.

Ewa Błaszczyk, Jerzy Stuhr, Beta Tyszkiewicz, Andrzej Seweryn, Józef Wilkoń… Te postacie wzbudzają podziw i uwielbienie, mało kto jednak wie, jak wielkim wysiłkiem okupiony jest ich sukces. Rozmówcy Klaudii Iwanickiej szczerze odsłaniają przed czytelnikiem własny świat, pełen nie tylko pasji, ale i trudności.
Życie ludzi znanych i lubianych wydaje się idealne. Przekaz medialny sprawia, że znamy je tylko przez pryzmat uroczystych gal lub pikantnych plotek. Bohaterowie książki „20 światów” – ludzie nauki i sztuki – odkrywają prawdę o swoich życiowych pasjach, uczuciach, problemach i cenie sukcesu.

Klaudia Iwanicka stara się rozumieć ludzi, których spotyka, tak jak oni siebie rozumieją. (…) Jest ogarnięta pasją człowieka, którego zaprasza do rozmowy. Jest nim szczerze zainteresowana jakby chciała dotrzeć jak najbliżej tajemnicy, którą nosi w sobie. Jest przy tym dyskretna i taktowna. Nie obnaża swoich rozmówców, żeby dowiedziano się o nich sensacyjnych faktów. Nie próbuje przez to przyciągnąć uwagi za wszelką cenę. Pragnie natomiast wzbudzić zainteresowanie człowiekiem, tym bardziej że niektórzy z jej rozmówców nie często mówią o sobie publicznie. Nie powiela wywiadów, które przeprowadzono dotychczas. Przenika z nich świeżość osoby, która chce się szczerze dowiedzieć i poznać.” – pisze o książce ks. Krzysztof Ołdakowski.

Autorem składu graficznego książki jest młody, utalentowany  grafik Mateusz Machalski.

Dane wydawnicze:
Autor: Klaudia Iwanicka, zdjęcia: Jacek Kadaj, tytuł: „Dwadzieścia światów, czyli rozmowy o twórczej pasji”, Wydawnictwo Burda Książki, ISBN 978-83-7778-775-5, cena: 39,90 zł, format 165 x 215 mm, liczba stron: 240, oprawa twarda, data premiery: 21 maja 2014 r.

Książka dostępna jest również w wielu księgarniach internetowych:
Merlin
EMPIK

Hey, this photo is © Jacek Kadaj