Skip to content

America Central IN MOTION

Wystawa w dwóch odsłonach – warszawskiej i gdyńskiej – jest zapisem podróży czwórki fotografików w rejony mało znane turystycznie.
Ameryka Środkowa łączy dwa kontynenty. Geograficznie przynależy do Ameryki Północnej, kulturowo – do Południowej. Znajdujące się w tym rejonie powszechnie uznawane za „kraje niebzepieczne” okazały się rajem dla podróżujących…

Nicas (mieszkańcy Nikaragui), Catrachos (mieszkańcy Hondurasu), czy Chapines (Gwatemali) to ludzie radośni, pogodni i spokojni. Z wielką otwartością podchodzą do nowych znajomości i ciekawi są Europejczyków, jak my ich. A swoista mieszanka kultur indiańskich, afrykańskich, europejskiej i amerykańskiej czynią z nich lud tak barwny, jak ich stroje.
Fotograficy Anna Młodzikowska, Ewa Filipkowska, Jacek Kadaj i Monika Smorczewska pokażą i opowiedzą o podróży pełnej niesamowitych spotkań z obcą kulturą, poszukiwaniach prawdziwej plantacji kawy, wspinaczce na czynny wulkan i wielu przygodach, które ich spotkały na trasie Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Panama.
Zapraszamy na wernisaż wystawy połączony z prezentacją.

WARSZAWA – SPOKOJNA STUDIO, 26 października 2013 (SOBOTA), g. 20.00

GDYNIA – INFOBOX, 9 listopada 2013 r. (sobota) o godz. 16.00.
W Gdyni wystawa potrwa do 23 listopada.

Zapraszam również do galerii moich zdjęć z tego wyjazdu THIS IS CENTRAL AMERICA.

Fot. Jacek Kadaj
Fot. Jacek Kadaj
Fot. Ewa Filipkowska
Fot. Ewa Filipkowska
Fot. Monika Smorczewska
Fot. Monika Smorczewska
Fot. Anna Młodzikowska
Fot. Anna Młodzikowska

Wernisaż wystawy w spokojnastudio

[rev_slider wernisaz_motion]

Hey, this photo is © Jacek Kadaj